Kryefaqja » Lajme » HPA feston 15 vjetorin e nderimit të artit dhe inovacionit
Kornizë nga Joker
"Joker" fiton Vlerësimin e Ngjyrave të Shquara - Tipar në Çmimet 2020 HPA

HPA feston 15 vjetorin e nderimit të artit dhe inovacionit


AlertMe

Çmimet e 15-të vjetore HPA u zhvilluan në internet në 19 Nëntor, duke festuar pesëmbëdhjetë vjet duke nderuar punën e shkëlqyeshme dhe transformuese nga individët dhe ndërmarrjet që ngritën barrën në tregimin e tregimeve.

Çmimet iu dhanë individëve dhe ekipeve që punuan në njëmbëdhjetë kategori artizanale krijuese, duke njohur kontribute të jashtëzakonshme në klasifikimin e ngjyrave, tingullin, redaktimin dhe efektet vizuale për reklama, tipare episodike dhe teatrale.

Fituesit e Kategorive Krijuese të HPA Awards 2020 janë:

 

Vlerësimi i shkëlqyeshëm i ngjyrave - Tipar teatral

 

FITUESI: "Joker"

Jill Bogdanowicz // Kompania 3

 

"Ad Astra"

Gregory Fisher // Kompania 3

 

"Gretel & Hansel"

Mitch Paulson // EFILM, Kompania 3

 

"Lepuri Jojo"

Tim Stipan // Kompania 3

 

"Mulan"

Natasha Leonnet // EFILM, Kompania 3

 

Vlerësimi i shkëlqyeshëm i ngjyrave - Tipar episodik ose jo teatral

 

FITUESI: "Rojet - Summershtë verë dhe po na mbaron akulli"

Todd Bochner // Sim International

 

"Alienist: Engjëlli i errësirës - Dalja e fundit në Brooklyn"

Juan Cabrera, Fran Lorite // LightBender

 

"Karboni i ndryshuar - Pagesa e shtyrë"

Bill Ferwerda // Deluxe Toronto, Kompania 3

 

"Catherine e Madhe - Episodi 1"

Aidan Farrell // The Farm Group

 

"Zagar"

Bryan Smaller // Kompania 3

 

 

Nota e shkëlqyeshme e ngjyrave - Tregtare 

 

FITUESI: Ralph Lauren - "Deep Blue"

Tom Poole // Kompania 3

 

BMW - "Një pasqyrë në të ardhmen"

Sofie Borup // Kompani 3

 

BMW - "Ky është opsioni 2"

Tom Poole // Kompania 3

 

Koks dietik - "Pini atë që mamaja juaj ju dha"

Dave Hussey // Kompania 3

 

NFL - "Next 100"

Stefan Sonnenfeld // Company 3

 

 

Redaktimi i shkëlqyeshëm - Tipar Teatral

Sponsorizuar nga Dizajni Blackmagic

 

FITUESI: "Parazit"

Jinmo Yang, ACE

 

“Ford v Ferrari”

Michael McCusker, ACE; Andrew Buckland, ACE

 

"Lepuri Jojo"

Tom Eagles, ACE

 

"Shakaxhi"

Jeff Groth, ACE

 

"Dy Papët"

Fernando Stutz

 

 

Redaktimi i shkëlqyeshëm - Karakteristika episodike ose jo teatrale (Minuta 30 dhe nën)

Sponsorizuar nga Dizajni Blackmagic

 

FITUESI: "I pasigurt - Lowkey Proving"

Nena Erb, ACE

 

"I pasigurt - Lowkey Happy"

Mark Sadlek

 

"I pasigurt - Lowkey Losin 'It"

Daysha Broadway, Lucky Justice Productions Inc.

 

"Gurët e çmuar të drejtë - por të drejtët do ta shohin rënien e tyre"

Craig Hayes

 

"Çfarë bëjmë në hijet - ringjallja"

Yana Gorskaya, ACE, Dane McMaster, Rrjetet FX

 

 

Redaktimi i shkëlqyeshëm - Karakteristika episodike ose jo teatrale (Minutat mbi 30)

Sponsorizuar nga Dizajni Blackmagic

 

FITUESI: "Shtatë Bota, Një Planet: Azi"

Angela Maddick, Njësia e Historisë Natyrore të Studios BBC

 

“Zonja America - Phyllis & Fred & Brenda & Marc ”

Emily Greene, Rrjetet FX

 

"Shtatë Bota, Një Planet: Australi"

Nigel Buck, Njësia e Historisë Natyrore të Studios BBC

 

"Rojet - Summershtë verë dhe po na mbaron akulli"

David Eisenberg, HBO

 

"Rojet - kjo qenie e jashtëzakonshme"

Anna Hauger

 

 

Tingulli i jashtëzakonshëm - Tipar Teatral

Sponzoruar nga DTS

 

FITUESI: "Një turshi amerikane"

Michael Babcock, Jeremy Pierson, Brandon Spencer, Jeff Sawyer, Dan Kenyon // Sony Piktura

 

"IT: Kapitulli i dytë"

Bill R. Dean, Nancy Nugent, Michael Keller, Tim LeBlanc, Erick Ocampo, Randy Torres // Warner Bros.

 

"Shakaxhi"

Alan Robert Murray, Dean Zupancic, Tom Ozanich, Jason Ruder, Tod A. Maitland // Warner Bros.

 

"Të Mjerët"

Jérôme Gonthier, Arnaud Lavaleix, Matthieu Autin, Marco Casanova // Srab Films

 

 

Tingulli i jashtëzakonshëm - Tipar episodik ose jo teatral

Sponzoruar nga DTS

 

FITUESI: “Star Trek: Picard - Et in Arcadia Ego Pjesa 2 ” 

Matthew E. Taylor, Todd Grace, Ed Carr, Tim Farrell, Sean Heissinger, Peter Devlin // Warner Bros.

 

"Alienist: Engjëlli i errësirës - barku i bishës"

Matthew Skelding, Lindsey Alvarez, Ali Hawkins, Al Sirkett, Tom Jenkins

 

"Larg - Kthimi Negativ"

Jonathan Greasley, Darren King, Shaughnessy Hare, Dan Gamache, Jeffrey Dyal // King Soundworks

 

"Locke and Key - Mirësevini në Matheson"

Chris Cooke, Eric Apps, JR Fountain, Dustin Harris // Deluxe Toronto, Kompania 3

 

"Shtatë Bota, Një Planet: Australi"

Graham Wild, Tim Owens // Njësia e Historisë Natyrore të Studios BBC

 

 

Efektet vizuale të jashtëzakonshme - Karakteristika teatrale

Sponsorizuar nga ZEISS

 

FITUESI: "Ivani i Vetëm dhe i Vetëm"

Nick Davis, Greg Fisher, Ben Aghdami, Ben Jones, Santiago Colomo Martinez // Prodhimi i Filmit Walt Disney

 

"Aeronautiket"

Louis Morin, Annie Godin, Christian Kaestner, Ara Khanikian // Amazon Studios

 

"IT: Kapitulli i dytë"

Fabrice Vienne, Vincent Desjardins, Christopher Nix, Jonathan Fleming-Bock, Dawid Borkiewicz // Rodeo FX Inc.

 

"Mulan"

Sean Faden, Diana Giorgutti, Anders Langlands, Seth Maury, Hubert Maston // Prodhimi i Filmit Walt Disney

 

"1917"

Guillaume Rocheron, Sona Pak, Greg Butler, Vijay Selvam, Richard Little // MPC

 

 

Efektet vizuale të jashtëzakonshme - Episodike (Nën Episodet 13) ose Tipar Jo Teatral

Sponsorizuar nga ZEISS

 

FITUESI: "Të humbur në hapësirë ​​- të shkatërruar"

Aladino Debert, Suzanne Foster, Victor Grant, Paul Chapman, Frankie Stellato // Digital Domain

 

"Materialet e tij të errëta - Lufta për Vdekjen"

Russell Dodgson, James Whitlam, Dan May, Danny Hargreaves, William Todd-Jones // Ujku i keq

 

"Të humbur në hapësirë ​​- nëntëdhjetë e shtatë"

Troy Davis, Niklas Jacobson, Jenn Taylor, David Anastacio, Rafael Solórzano // TV Legjendar

 

"Akademia Umbrella - Kthimi i Djathtë Aty Ku Ne Filluam"

Everett Burrell, Jeff Campbell, Phillip Hoffman, Neishaw Ali, Carrie Richardson // Spin VFX

 

"The Umbrella Academy - Valhalla"

Everett Burrell, R. Christopher White, Libby Hazell, Aidan Martin, Paul Raeburn // Weta Digital

 

 

Efektet vizuale të jashtëzakonshme - Episodike (Mbi Episodet 13)

Sponsorizuar nga ZEISS

 

FITUESI: "9-1-1 - lavaman ose not"

Jon Massey, Tony Pirzadeh, Bryant Reif, Brandon Criswell, David Rand // Fuse FX

 

"The Flash - Grodd Friendly Me"

Armen V. Kevorkian, Joshua Spivack, Shirak Agresta, Christopher Grocock, Tanya Kevorkian // Encore VFX

 

"Grey's Anatomy - Po bien burra"

Tim Carras, Andie Eikenberg, Bill Parker, Nick Chamberlain, Casi Blume // Barnstorm VFX

 

"NCIS: Shërbimi Hetimor Penal Detar - Arizona"

Matt Von Brock, Javier Gallego, Carrie Smith, Erik O'Donnell, Del Depierro, Bob Minshall // Picture Shop, Ghost VFX

 

"Supergirl - Kriza në Tokë të Pafundme: Pjesa e Parë"

Armen V. Kevorkian, Brian Reiss, Kris Cabrera, Fabian Jimenez, Alex Schade // Encore VFX

 

Siç ishte paralajmëruar më parë, çmimet speciale të paraqitura në gala përfshinin Çmimin e Ekselencës Inxhinierike HPA për EIZO për monitorin HDR të Prominence CG3146 31.1; Eluvio për pëlhurën e përmbajtjes Eluvio; Moxion për Immediates; dhe Carl ZEISS SBE për ZEISS eXtended Data; dhe Çmimin e Gjyqtarëve të HPA për Kreativitetin dhe Inovacionin për Qytetarin Global për Një botë: Së bashku në shtëpi.

Çmimet HPA, të cilat prodhohen nga Homerun Entertainment, zhvillohen falë bujarisë së Sponsorit të Titullit Diamond Dizajni Blackmagic; Sponsor Regjistrimi Dyqan Pikturash; Sponsorët e ngjarjes lakmues, Dolby, DTS dhe ZEISS; dhe Sponsorët e shfaqjes Teatri Alex, Deluxe, Shko !, Media me Kodin Key MTI Film, Media Pixelogic, Media PostPro, Muzika Stephen Arnold, Vizrt Grupi, dhe Wipster. Më shumë informacion në lidhje me HPA Awards dhe HPA mund të gjenden në www.hpaonline.com/.

 

 

 


AlertMe
NUK ndiqni këtë link ose do të jeni të ndaluar nga faqja!